Zespół i-Sport Group był częścią 9 edycji Targów CSR.  9. Targi, których hasło przewodnie to triada Klimat – Rozwój – Biznes, stanowiło przestrzeń do dyskusji, prezentacji dokonań firm i organizacji w zakresie CSR i zrównoważonego rozwoju. Z dużą dozą pewności możemy stwierdzić, że to jeden z trendów, które będą kształtowały rzeczywistość w najbliższych latach. W jakim kierunku powinien podążać teraz biznes? Po jakie rozwiązania sięgać? Na czym polegają wyzwania stojące przed firmami? Na te i wiele innych tematów przedstawiciele biznesu rozmawiali 25 maja 2022 r. w Centrum EXPO XXI.

Sport po pandemii: kluczowy element strategii CSR w firmach.

Okres pandemii koronawirusa to wyjątkowo intensywny okres dla naszego zespołu. Nasza misja jak nigdy wcześniej przybrała na sile. Promocja sportu i aktywności fizycznej stała się dla nas kluczowym elementem działań CSR przy współpracy z przedsiębiorcami. Podczas Targów przedstawialiśmy nie tylko efekty naszej pracy z ostatnich 2 lat, ale także podkreślaliśmy istotę uwzględnienia aktywności fizycznej w budżetach i strategiach przedsiębiorstw.

Po okresie pandemii aktywność fizyczna stała się istotnym elementem działań CSR, dotyczącym każdej grupy społecznej. Spadek aktywności fizycznej w okresie izolacji dotknął zarówno dzieci, pozbawione zajęć w-fu i sportowych sekcji pozalekcyjnych, jak i dorosłych, których praca zdalna, pozbawiła codziennej mobilności i naturalnej aktywności fizycznej. Ponadto odwołanie masowych imprez sportowych, czy zamknięcie obiektów rekreacyjno-sportowych, a także codzienna niepewność o zdrowie własne i bliskich, zmniejszyły motywację do uprawiania regularnej aktywności i dbałości o kondycję.

Nasz zespół w sposób kompleksowy opracowuje projekty dla każdej grupy społecznej, aby w długofalowej perspektywie realnie zwiększać poziom aktywności fizycznej w społeczeństwie i stworzyć sprawny mecenat nad sportem powszechnym i profesjonalnym, do czego zachęcamy współpracujące z nami firmy, organizacje i mistrzów sportu, co realizowaliśmy również podczas 9. Targów CSR w Warszawie.