Z przyjemnością dołączyliśmy do grona partnerów Kongresu Profesjonalistów HR, który odbył się 27 października w Warszawie, by przybliżyć gronu HR przygotowany dla nich nowatorski program i-Sport Fitness Index, czyli test sprawności fizycznej pracowników.

Zalety programu przybliżyliśmy zarówno w formie prelekcji, jak i w naszym stoisku, w którym można było przetestować wybrane stacje sportowe. Na potrzeby projektu opracowaliśmy 12 ćwiczeń fizycznych, dzięki którym sprawdzamy 7 głównych cech motorycznych człowieka: siłę, zwinność, wytrzymałość, gibkość, równowagę, szybkość, skoczność.
Indywidualne wyniki poddane algorytmowi generują i-Sport Fitness Index, czyli wskaźnik ogólnej sprawności fizycznej pracownika, wyrażony w skali od 1 do 10, gdzie liczba 5 to średni wynik dla populacji. Następnie zarówno uczestnik, jak i pracodawca otrzymują raport zawierający szczegółową analizę wyników.
Dzięki niemu pracownik dowie się do jakiej aktywności ma naturalne predyspozycje, które cechy motoryczne są wiodące, a które warto wzmacniać i dlaczego. Pracodawca zaś pozna wyniki zanonimizowane, które pokażą cechy, wokół których warto budować programy sportowe dla pracowników, by motywować ich do aktywności, ale także wyłonią te obszary, nad którymi warto się pochylić i zbudować odpowiedni program profilaktyki zdrowotnej.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i-Sport kompleksowo, krok po kroku przeprowadzi HR przez sprawdzenie i diagnozę stanu faktycznego, analizę wyników, oraz doradztwo w dobraniu odpowiednich narzędzi i programów, aż po program cyklicznego badania sprawności, sprawdzającego skuteczność zarekomendowanych działań.

Warto też wspomnieć o bardzo istotnym aspekcie integracyjnym. Uczestnikom wykonującym zestaw ćwiczeń udziela się atmosfera wspólnotowości i kibicowania. Co więcej, szybko zauważają, że testy sprawności są tak różnorodne, że realizują ideę inkluzywności, a osoby, które wcale na co dzień nie są wysportowane, znajdują obszary, w których są dobre, co wzmacnia ich pewność siebie i wpływa na odczuwanie pozytywnych emocji ze wspólnie wykonywanej aktywności.

W poniższych linkach publikujemy materiały przybliżające program:
Prezentacja projektu – LINK 
Przykładowy raport indywidualny uczestnika – LINK
Przykładowy raport grupowy dla pracodawcy – LINK
Video z realizacji testu sprawności – LINK