Od dwóch lat z powodzeniem prowadzimy autorski projekt testów predyspozycji sportowych dla uczniów szkół podstawowych, którego patronem jest Fundacja Pho3nix. Odwiedziliśmy setki szkół w całej Polsce, a nasz test wykonało ponad 30 000 dzieci. To nas bardzo cieszy, ale apetyt mamy na więcej a naszą ambicją i misją jest dotarcie do całego społeczeństwa! 

I oto niesieni sukcesem programu dziecięcego, po kilku miesiącach wytężonej pracy wdrażamy nowy program, tym razem testujący sprawność fizyczną osób dorosłych.

I-Sport Fitness Index – bo tak nazwaliśmy nasz program – kierujemy do klienta biznesowego. Pragniemy dostarczyć mu rzetelnej informacji o poziomie sprawności pracowników, by następnie umożliwić mu cykliczną weryfikację tego stanu i dostarczyć skutecznych narzędzi do pracy nad rozwojem aktywności fizycznej. Dobrze wiemy, że to właśnie ona ma bezpośrednie przełożenie na kondycję psychiczną, poczucie wartości a tym samym efektywność i zadowolenie w pracy.

I-Sport Fitness Index właśnie zagościł w siedzibie Microsoft Polska w Warszawie. W ramach Ogólnopolskiego Zjazdu MIEE, kierowanego do Edukatorów z całej Polski, stworzyliśmy specjalną strefę aktywności fizycznej. W ramach siedmiu stacji, z których każda poświęcona była innej cesze motorycznej uczestnicy testowali swoją sprawność w zakresie: siły, zwinności, równowagi, wytrzymałości, skoczności, szybkości i gibkości. Osiągane wyniki skrupulatnie przeliczyliśmy i wygenerowaliśmy z nich indywidualny i-Sport Fitness Index, czyli liczbową wartość, która pokazuje aktualny poziom sprawności fizycznej. Ponadto każdy uczestnik otrzymał szczegółową analizę wyników, poznał swoje wiodące cechy i dyscypliny sportowe, które pasują do osiągniętych rezultatów.  

Oprócz dobrej zabawy i aktywnej przerwy w wykładach i warsztatach, zrealizowaliśmy ważną misję budowania świadomości kluczowej roli, jaką pełni codzienna sprawność i aktywność fizyczna w naszym życiu.